مزیت های استفاده از لباس پنبه ای

الیاف طبیعی مانند دیگر عناصر طبیعت دارای حیات هستند و در شرایط مختلف از خود رفتارهای متفاوتی را نشان می دهند .این الیاف هنگام سرما منقبض می گردند که مانع عبور جریان هوا از میان مولکولهای خود می شوند و با این عمل ایجاد گرما می نمایند. در مقابل به هنگام گرما منبسط شده و این مسئله باعث عبور جریان هوا از میان مولکولهای الیاف میگردد که باعث احساس خنک تری می شوند.
الیاف پنبه رطوبت طبیعی بدن را جذب می نماید و سپس تبخیر می کند . پنبه پیش از آن که مرطوب شود قابلیت جذب رطوبت معادل ۱٫۵ برابر وزن خود را داراست. پنبه رطوبت کافی را در شرایطی که رطوبت هوا کم است جذب و بدین وسیله انعطاف خود راحفظ می نماید.
مزیت استفاده از لباسهای پنبه ای :
الف : بر خلاف بسیاری از پارچه های مصنوعی، پنبه مانند یک حوله کار میکند، عرق بدن را جذب و آن را به هوا تبدیل میکند. رد و بدل آسان هوا میان بافت های پنبه به آسانی صورت می گیرد. رطوبت را از پوست دور کرده و در نتیجه نمیگذارد باکتریها و قارچها رشد کنند این ویژگی باعث شده است که بهترین پارچه برای لباس ورزش، لباس زیر و لباس خواب باشد.
ب : پوشاک پنبه ای معمولا از لطافت خاص و دلنشینی برخوردار می باشند. این لطافت سازگاری خوبی را پوست ایجاد میکند و برای پوستهای حساس ایجاد حساسیت نخواهد کردد

ج : پارچه های پنبه ای در برابر حرارت محیط، بدن را حفاظت می نماید .پنبه درجه حرارت را مانند یک عایق کنترل میکند، در تابستان سرد و در فصل زمستان گرم نگه میدارد، مناسب هر فصل سال است
د : پارچه های پنبه ای برای پوست آلرژی ایجاد نمی کنند، در حالی که پارچه های مصنوعی با مواد شیمیایی تولید می شوند، پارچه های پنبه ای،طبیعی هستند و پوست را تحریک نمی کنند به همین دلیل است که برای نوزادان و افرادی که پوست حساس دارند این جنس لباسها توصیه می شود. حتی باند و گاز هم از پنبه درست شده است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.